У п'ятницю, 16 травня, в Університеті митної справи та фінансів відбулося відкриття виставки "Голодомор: нищення ідентичності", наданої для експонування Національним музеєм Голодомору-геноциду (м. Київ) Голодомор. Факти I Музей Голодомору – партнером Університету.
На відкритті виступили: представник музею – провідний науковий співробітник, професор Наталія Радомирівна Романець, ректор Університету митної справи та фінансів професор Дмитро Олександрович Бочаров та перший проректор, професор Віктор Васильович Ченцов. У своєму вступному слові Віктор Васильович наголосив на великому значенні цієї виставки для розуміння історії України ХХ століття.
Наталія Радомирівна Романець (один із найкращих фахівців в Україні з проблематики Голодомору та антиселянських репресій радянської влади) у своєму ґрунтовному виступі розкрила особливості більшовицької політики щодо українського села у переддень та під час Голодомору. А ректор Університету, Дмитро Олександрович Бочаров, розповів про досвід виживання власної родини у роки Голодомору.
Дякуємо Національному музею Голодмору-геноциду за співпрацю!
Виставка буде використовуватися у навчальній роботі та під час проходження нашими студентами навчальних практик.
Логічним продовженням відкриття виставки стала презентація «Глосарію Голодомору» видання, що містить 116 термінів – це і "новомова" тоталітарного режиму, і традиційні поняття, якими характеризується трагедія геноциду українського народу.
На відміну від словника чи енциклопедії, які подають усі значення одного слова, глосарій вичерпно розкриває лише одне значення певного поняття, саме те, яке використовувалося у певну епоху і в певних реаліях. Книга є найкращим на сьогодні зразком науково-популярної літератури про Голодомор. Перший наклад розійшовся за лічені дні. Зараз авторський колектив, у складі якого науковці з Національного музею Голодомору-геноциду на чолі з Н.Р. Романець готує до друку друге видання.
На відкритті виставки були присутні представники стейхолдерів – Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького (старший науковий співробітник Ірина Рева) та Комунальний заклад "Музей спротиву Голодомору" Дніпровської міської ради (Микола Чабан, відомий журналіст і краєзнавець) та громадськості – член ГО "Дніпровське товариство політичних в'язнів і репресованих", ветеран російсько-української війни Василь Дудко, директор ННІ права та міжнародо-правових відносин УМСФ д.юрид.н., професор Владислав Віталійович Ліпинський Владислав Липинский, завідувач кафедри історії та теорії держави і права, д.і.н., професор Олег Вікторович Морозов, д.і.н., професор кафедри історії та теорії держави і права, гарант освітньої програми Юлія Василівна Запорожченко, к.і.н., доц. Анастасія Степанівна Струкуленко, к.ю.н. доц. Анатолій Васильович Мазур викладачі та співробітники Університету та наші студенти-історики та правники.
Виставка відкрита для відвідування (перший поверх головного корпусу) і працюватиме до 30 вересня.
http://liceum.umsf.dp.ua/blog/4496-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D1%82%D1%8F-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B2-%D1%83%D0%BC%D1%81%D1%84-%C2%AB%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96%C2%BB#sigProId1f2ef8ef62